Fanoušci Roadsterů budou v Le Mans oslavovat 20 let modelu Mazda MX-5

Fanoušci Roadsterů budou v Le Mans oslavovat 20 let modelu Mazda MX-5

V letošním roce se v rámci nejslavnějších vytrvalostních závodů budou konat oslavy dvacátého výročí existence nejoblíbenějšího roadsteru na světě – modelu mazda MX-5. První mazda MX-5 (tehdy pod názvem Miata) se objevila na autosalonu Chicago Motor Show v únoru roku 1989 a znamenala začátek renesance dvojmístných roadsterů. Od toho okamžiku až  dodnes je tento model ztělesněním filosofie Jinba Ittai (japonský výraz znamená zhruba „jezdec a kůň jako jedno tělo“) a stále poskytuje to, co je samotnou podstatou požitku z jízdy ve sportovním autě. V tomto trendu pokračovali i konstruktéři následujících generací modelu Mazda MX-5, kterého se dodnes prodalo více než 850.000 kusů, díky čemuž získala MX-5 zápis v Guinnessově knize světových rekordů.

Celkem 200 vozidel Mazda MX-5 z celé Evropy se setká na závodech 24 hodin Le Mans, kde oslaví 20 let existence tohoto kultovního roadsteru a současně budou důkazem výjimečného vztahu, který k tomuto modelu mají tisíce nadšenců z celého světa. Tato akce byla zorganizována ve spolupráci s kluby fanoušků modelu MX-5 z celé Evropy a bude se konat 13 a 14. června tohoto roku.

24 hodin Le Mans – dokonalé vzrušení pro fanoušky značky Mazda

Majitelé vozidel Mazda MX-5 a fanoušci, kteří se chtějí zúčastnit tohoto zajímavého závodu se mohou obrátit na klub MX-5 ve své zemi, nebo navštívit webovou stránku Mazda France na www.mazda.fr. Pro účastníky akce pořadatelé nabízejí kompletní služby včetně parkovacího místa pro jejich vozidlo, tričko s motivem výročí, soutěžní štítek akce, oběd a snídani a další překvapení – toto vše již od 100 Eur. Účastníci budou pozváni do exkluzivního, pro ně vyhrazeného tábora Mazda Camp v těsné blízkosti okruhu, kde budou mít jedinečnou šanci zažít vzrušení ze sledování závodů 24 hodin Le Mans naživo. Odtud budou fanouškové Mazdy MX-5 povzbuzovat tři soutěžní týmy v kategorii LMP2, které používají motory Mazda. Během akce proběhne také soutěž „Best of Show“ se speciální cenou pro nejhezčí Mazdu MX-5.

Vytrvalost – silná stránka značky Mazda

Značka Mazda se zapsala do historie motoristického sportu 23. června 1991, když vozidlo Mazda 787B, řízené Johnnym Herbertem, Volkerem Weidlerem a Bertrandem Gachotem zvítězilo v závodech 24 hodin Le Mans. Bylo to první vítězství vozidla japonské výroby vůbec a také první vítězství auta s rotačním motorem na Le Mans – dvojnásobný úspěch, který dodnes nebyl překonán. Výkonná Mazda 787B byla tehdy důkazem výjimečné spolehlivosti technologie rotačních motorů Mazda a právem získala místo v síni slávy motoristického sportu.